Så kom foråret

 

Så ser det ud til at foråret er ankommet, og dermed 2 cifret varme grader. Det har betydet at vores klubfotograf Gert er kommet ud af hans vinterhi, og har anmeldt hans ankomst i klubhuset i dag. Der har været en sej gruppe der har trodset de lave temparature i gennem de sidste månder, men der er stadig nogle der ikke er kommet helt ud af vinterhiet, i dag kunne være en god dag at starte sin cykelsæson op. Så mød op til træning, husk jo flere vi er, jo sjoverer er turen rundt. Håber vi ses !  Niels

Print Friendly, PDF & Email

One Response to Så kom foråret

  1. Gert Vest siger:

    Jeg blev desværre forhindret af flere årsager, men der kommer jo flere dage hvor vi kan tage nogle billeder.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Spam protection by WP Captcha-Free